» همایش25ذی الحجه » سال 96

مراسم 25 ذی الحجه سال 96

 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • موسیقی محلی عربی
 • 25 ذی الحجه 96
 • تجلیل بازنشستگان نمونه 25 ذی الحجه 96
 • 25 ذی الحجه 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • 25 ذی الحجه
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96
 • مراسم 25 ذی الحجه سال 96

گزارش مراسم 25 ذی الحجه سال 96 در اهواز،اندیمشک و دزفول

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آیین همایش 25 ذی الحجه (روز خانواده و تکریم بازنشستگان) بنا به تصمیم ستاد استانی درروز چهارشنبه مورخ 22/6/96 در سالن همایش شهید هاشمی نژاد استانداری خوزستان با حضور مسئولین استانی و بیش از 500  نفر از بازنشستگان و خانواده های ایشان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی صندوق بازنشستگی استان خوزستان در این همایش که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد، ابتدا مدیرصندوق بازنشستگی  استان خوزستان جهت خیر مقدم و تبریک این مناسبت پت تریبون رفت. پس از آن آرش رشادتمند مدیر استان خوزستان به ارائه برنامه ها اهداف و گزارشی از خدمات و عملکرد صندوق طی سال گذشته از جمله تفاهم نامه های این صندوق با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، بخش تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، انجمن آلزایمر و دانشگاه علوم پزشکی در خصوص برگزاری کارگاههای آموزشی آلزایمر و تغذیه بازنشستگان و اجرای جشنواره ورزشی بازنشستگان ، همچنین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، لیزینگ خودرو و بیمه تکمیلی پرداخت. ایشان همچنین با معرفی خانه های امید استان آن ها را مکانی فرهنگی اجتماعی و ورزشی برای حضور بازنشستگان اعلام و از آنان خواست با مشارکت و فعالیت زمینه رونق خانه های مذکور را فراهم آورند.در پایان رشادتمند با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بازنشستگان و شاغلین از توازن نابرابری برخوردار شده از مسئولین خواست با توجه به شرایط موجود از تصویب قوانینی که باعث تضعیف صندوق های بازنشستگی می گردد جلوگیری نمایند.

پس از ایشان معاون توسعه مدیریت استاندار خوزستان که با ابلاغ استاندار به عنوان رییس برگزاری همایش منصوب گردیند برای سخنرانی به بالای سن رفتند. عالمی نیسی ضمن تبریک این روز و تقدیر و تشکر از خدمات صندوق بازنشستگی کشوری با تایید سخنان مدیر استان این صندوق را با نیروی کم سازمانی چابک با بهره وری بالا معرفی کرده و نسبت به تغییر قوانین و مقررات بازنشستکی تاکید داشتند.

سپس نماینده مردم مسجدسلیمان،لالی اندیکا و هفتکل که در این مراسم حاضر بود برای سخنرانی دعوت شد.ظاهری عبده وند از اقدامات صندوق بازنشستگی تمجید کرد و گفت امروز دغدغه بازنشستگان معیشت و حفظ تکریم است. ایشان خاطر نشان کرد که با مصوباتی که به دولت ابلاغ نمودیم امیدواریم هر چه سریعتر حداقل حقوق بازنشستگان را به دو میلیون تومان برسانیم. ایشان تصریح نمودند که در سال جاری دولت 60 درصد منابع مربوطه را وصول کرده و آن شااله در سال اینده شاهد اجرای فاز دوم این مصوبات خواهیم بود

در این مراسم که با اجرای موسیقی محلی (عربی و بختیاری) همراه بود گروه نمایشی طنز آوا نیز به اجرای نمایش پرداختند که فضایی مملو و شادی را برای مدعوین ایجاد نمودند.

در بخش بعد کردونی رئیس شورای موقت کانون های بازنشستگی استان به عنوان نماینده بازنشستگان برای سخنرانی به پشت تریبون رفت. ایشان نیز ضمن تقدیر از خدمات و پرسنل صندوق بازنشستگی و تعامل بالای این صندوق با کانون های بازنشستگی که با جلسات استانی و همایش های کشوری همراه است دغدغه اصلی بازنشستگان را وضعیت معاش و عدم افزایش حقوق ایشان با نرخ تورم در دولت نهم و دهم و همچنین بیمه تکمیلی عنوان کرد. ایشان از مدیران کل دستگاههای اجرایی و مسئولین استان خواست که نسبت به تکریم و منزلت بازنشستگان اقدامات اساسی انجام دهند.

در ادامه مراسم مجری برنامه با سرودن چند شعر و تصنیف در مدح پدران  مادران فداکار سرزمین خوزستان فضای سالن را عطر اگین به قداست نام شهدا و ایثارگران دفاع مقدس نمود که تشویق مدعوین را در بر داشت

استاندار خوزستان که به عنوان آخرین سخنران دعوت شد،  به بیان نقش خانواده  و تکریم بازنشستگان پرداخت. دکتر شریعتی در سخنان خود گفت دستگاههای اجرایی باید زمینه را به نحوی آماده سازند که انتقال تجربیات از نیروهای قدیم به جدید منتقل شود. ایشان در ادامه بر لزوم استفاده از تجربیات بازنشستگان تاکید نمودند. همچنین شریعتی صندوق های بازنشستگی را از جمله چالش های مهم پیش روی دولت معرفی کرد و گفت ما امروز جامعه را برای بازنشستگان بستر سازی نکرده ایم.

پس از سخنرانی استاندار خوزستان از 6 نفرمدیران کل برتر استان که بیشترین تعامل و همکاری را با بازنشستگان دستگاه اجرایی خود داشتند با لوح سپاس از سوی استاندار تقدیر شد.

پس از آن از 18 نفر از بازنشستگان دستگاههای اجرایی که در 6 محور ابلاغی به عنوان بازنشسته نمونه معرفی شده بودند با اهدا هدایا، لوح سپاس و تندیس همایش تقدیر شد.

در این همایش همچنین از 3 نفراز مدیران اجرایی خانه های امید استان خوزستان واقع در اهواز-اندیمشک و دزفول که به صورت افتخاری با این صندوق همکاری دارند قدردانی شد و ابلاغ ایشان تا پایان سال جاری تمدید گردید.

در پایان این مراسم با حضور گسترده مسئولین استانی از جمله دکترشریعتی استاندار خوزستان ظاهری عبده نماینده مردم مسجد سلیمان،لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس-کاظم نسب نماینده مردم اهواز،باوی و حمیدیه در مجلس-    عالمی نیسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار-محمدپورمدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان-سواعدی مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای صدیق راد مدیر کل سازمان بهزیستی-تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش-یارعلی زاده مدیر کل تامین اجتماعی صدری  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی دکترجوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی-فلسفی رییس شورای شهر اهواز- جعفرخادم مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر- دکتر خواجه رئیس دانشگاه چمران اهواز- بلادیان رییس ستاد اقامه نماز استان- مدیر کل حراست استانداری خوزستان-مدیر کل اداری و مالی استانداری- ذیحساب استانداری و  روسای نواحی 4 گانه آموزش و پرورش اهواز همراه بود . 

در حاشیه این مراسم صداو سیمای مرکز استان خوزستان به تهیه اخبار و گزارش پرداخت که در بخش های مختلف خبری نیز پخش گردید.

در پایان بازنشستگان عکس های یادگاری گرفتند

همچنین امام جمعه موقت اهواز در خطبه های نماز جمعه روز جمعه مورخ 24/6/96 با تاکید بر انسجام خانواده و تکریم بازنشستگان این روز  را مهم و مورد تاکید قرار دارد.

مدیریت و پرسنل استان خوزستان در نماز سیاسی-عبادی این روز شرکت داشتند.

همچنین این مراسم با پوشش خبر گسترده خبرگزاری های ایسنا-ایرنا-مهر فارس و اکسین پرس و همچنین روزنامه های پرتیراژ جنوب کشور  از جمله نور خوزستان، اقتصاد خوزستان، اطلاعات، توسعه جنوب و صبح کارون همراه بود.

عناوین مهم خبرگزاری ها

خبرگزاری مهر-شناسه خبر4086156-چهارشنبه22شهریور 96-ساعت11/13

تیتر خبر-مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خوزستان گفت: پیرترین بازنشسته مرد با 101 سال سن از فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

خبرگزاری ایسنا-شناسه خبر966-16714-5

تیتر خبر-مدیر صندوق بازنشستگی استان خوزستان : بیش از 57 هزار بازنشسته خوزستانی تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

اکسین پرس- شناسه خبر59880

تیتر خبر-مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خوزستان گفت: پیرترین بازنشسته مرد با 101 سال سن از فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

خبرگزاری مهر-شناسه خبر 4086135

تیتر خبر-نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس گفت: حقوق بازنشستگان نباید کمتر از دو میلیون تومان باشد ولی فعلا حقوق پرداختی ان ها کمتر از این مبلغ است

خبرگزاری مهر-شناسه خبر4085996

تیتر خبر-استاندار خوزستان گفت: بازنشستگان باید امکان تبادل تجربه با سیستم اداری را داشته باشند چون باعث تعالی و پیشرفت آن سازمان می شود

خبرگزاری ایسنا-شناسه خبر966-16914-5

تیتر خبر-نماینده مسجدسلیمان:مصوبه افزایش حقوق بازنشستگی اجرایی شود

خبرگزاری ایسنا-شناسه خبر966-16814-5

تیتر خبر-استاندار خوزستان: از تجربیات بازنشستگگان در سیستم اداری استفاده شود

خبرگزاری فارس-کدخبر13960622001042

تیتر خبر-الباجی نماینده مردم اهواز: لزوم همسان سازی در پرداخت حقوق بازنشستگان- بازنشستگان طبق زمان مقرر باید بازنشسته شوند و فضا را برای اشتغال و بکار گیری جوانان مهیا کنند

خبرگزاری فارس-کدخبر13960622000911

تیتر خبر-استاندار خوزستان: بازنشستگان تمام تجارب و آموخته های خود را به افراد جایگزین خود منتقل کنند/افزایش سن بازنشستگی باعث ایجاد معضلاتی برای دولت خواهد شد

خبرگزاری اکسین پرس-کدخبر59872

تیتر خبر-نماینده مدم مسجدسلیمان در مجلس: حقوق بازنشستگان نباید کمتر از 2 میلیون تومان باشد.

روزنامه نور خوزستان-5شنبه 23/6/96

بازنشستگان به عنوان گنجینه های سازمانی باید مورد تکریم مدیران باشند.

نمونه فرم نظر سنجی در همایش

همایش 25 ذی الحجه در خانه امید دزفول

مراسم 25 ذی الحجه در روز یکشنبه مورخ 26/6/96 درمحل خانه امید دزفول و با حضور 300 نفر از بازنشستگان شهرستان دزفول و با همکاری و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی دزفول و شرکت اسنوا ( گروه صنعتی انتخاب) و با حضور جناب آقای پاپی زاده نماینده محترم مردم دزفول  در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان ، معاون مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و مدیر آموزش و پرورزش دزفول رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی دزفول و روسای سایر ادارات و ارگانهای دزفول و با حضور پرشور بیش از 300 نفر از بازنشستگان فرهیخته شهرستان دزفول برگزار گردید.دراین مراسم جهت سخنرانی نماینده مردم دزفول در مجلس مدیرآموزش و پرورش دزفول، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و آقای دکترسعد روانشناس به ایراد سخنرانی پرداختند در پایان مراسم ضمن پذیرائی پذیرائی از حاضرین، به قید قرعه هدایای نفیسی از طرف گروه صنعتی انتخاب به بازنشستگان حاضر در مراسم اهدا گردید. در پایان مراسم پاپی نماینده مردم دزفول از قسمت های مختلف خانه امید بازدید کرد.

 

 

همایش 25 ذی الحجه در خانه امید اندیمشک

مراسم 25 ذی الحجه در روز سه شنبه 28/06/96 درمحل خانه امید اندیمشک و با حضور 150 نفر از بازنشستگان فرهیخته شهرستان اندیمشک و با حضور فرماندار ، مسئولین آموزش و پرورش شهرستان اندیمشک برگزار گردید در حاشیه مراسم در خانه امید شهرستان اندیمشک مراسم شاهنامه خوانی و نقالی برگزار گردید که با استقبال خوب بازنشستگان مواجه گردید.

 

 

تهیه گزارش

محسن محمدزاده-رابط روابط عمومی استان خوزستان